MISSIÓ DE DEXEUS.COM

Consultori Dexeus S.A.P. (Dexeus Dona – Departament d’Obstetrícia, Ginecologia i Reproducció de l’Hospital Universitari Dexeus) pretén amb aquest portal web contribuir a la millora de la salut de la dona afavorint l’accés a una informació rellevant, actualitzada i accessible sobre temes mèdics i divulgatius. Dexeus.com ofereix aquesta informació en aquest portal web només per a efectes d’informació, divulgació i educacionals.

Aquesta informació ni pretén, ni pot ser un substitut d’ assessoria, tractament o recomanacions específiques de professionals de la salut. És important seguir el consell del seu metge i altres professionals de la salut pel que fa a les seves necessitats individuals mèdiques i/o d’atenció de salut. És recomanable que consulti amb el seu metge o un altre professional de la salut abans d’ aplicar la informació oferta en aquest lloc.

Es prega llegir amb atenció les següents condicions d’ ús. En accedir a i usar aquest lloc, Vostè està acceptant acatar aquestes normes.

Declinació de Responsabilitat

Ni dexeus.com, ni Consultori Dexeus S.A.P. (Dexeus Dona – Departament d’Obstetrícia, Ginecologia i Reproducció de l’Hospital Universitari Dexeus) no fan cap representació o garantia pel que fa a l’ús de la informació d’aquest lloc web. En accedir aquest lloc, Vostè accepta que tot l’accés i ús del mateix i la informació continguda en ell és al seu propi risc.
Ni dexeus.com, ni Consultori Dexeus S.A.P. (Dexeus Dona – Departament d’Obstetrícia, Ginecologia i Reproducció de l’Hospital Universitari Dexeus), no seran responsable de cap manera de danys directes, incidentals, conseqüèncials, indirectes o punitius que sorgeixin de l’accés, ús o incapacitat per part seva d’usar aquest lloc, ni de cap error o omissió en la informació continguda en el mateix.

Protecció de Dades

El Responsable del Tractament, Consultori Dexeus SAP, amb domicili social a Gran Via Carles III 71-75, 08028 Barcelona i Número d’Identificació Fiscal (N.I.F.) A08276867 en compliment del Reglament (UE) 2016/679 del Parlament Europeu i del Consell, de 27 d’abril de 2016, relatiu a la protecció de les persones físiques pel que fa al tractament de dades personals i a la lliure circulació d’aquests, endavant RGPD, i de la Llei Orgànica 3/2018, de 5 de desembre, de protecció de dades personals i garantia dels drets digitals (LOPDPGDD), l’informa que el tractament de les seves dades serà garantir el registre i seguiment del tractament mèdic sanitari prestat al centre; assegurar el continuum assistencial entre els diferents dispositius sanitaris i socials; facilitar la informació necessària per a la correcta facturació del cost dels serveis prestats, emplenar la seva història clínica en el centre i implementar els mecanismes de coordinació d’ històries clíniques que es desenvolupin. Aquesta informació serà utilitzada pels serveis administratius i serveis directament vinculats a l’ assistència sanitària de la nostra entitat, cadascun en les seves competències, i pot ser tramesa totalment o parcialment als estaments oficials públics i privats que, per motius legals o de necessitat material hagin d’ accedir a les dades a efectes de la correcta prestació de l’ assistència medicosanitària que constitueix la finalitat del tractament d’ aquestes dades.

La base jurídica per al tractament de les dades és el consentiment de la persona pacient. Les dades proporcionades seran conservades d’acord amb la legislació sanitària vigent en cada moment, en l’actualitat en la Llei 21/2000 sobre els drets d’informació concernent a la salut i l’autonomia del pacient, i la documentació clínica, que preveu un termini de quinze anys des de la data d’alta de cada procés assistencial en relació a la documentació rellevant i un termini de cinc anys per a la resta.

Pot exercir els drets accés, rectificació, supressió, limitació del tractament, portabilitat i d’ oposició de les seves dades d’ acord amb el que disposa la normativa en matèria de protecció de dades. Per exercir-los, s’haurà d’adreçar per escrit al responsable del tractament Consultori Dexeus SAP, amb domicili a Gran Via Carles III 71-75, 08028 Barcelona i Número d’Identificació Fiscal (N.I.F.) A08276867 o contactant amb el Delegat de Protecció de Dades al correu electrònic dpd@dexeus.com, en qualsevol cas s’ haurà d’ adjuntar una fotocòpia del seu document nacional d’ identitat o equivalent.

Així mateix, se li informa el seu dret a, en cas de no estar d’ acord amb el tractament realitzat per la nostra Entitat o considerar vulnerats els seus drets, presentar una reclamació en tot moment davant l’ Agència Espanyola de Protecció de dades.

Informació personal i política de privacitat

En dexeus.com tenim un compromís fèrria per protegir la seva privacitat i respectar la seva intimitat.
Les dades personals com ara nom i adreça de correu electrònic no seran usades per a efectes que no siguin l’objecte de dexeus.com o d’activitats desenvolupades per ni Consultori Dexeus S.A.P. (Dexeus Dona – Departament d’Obstetrícia, Ginecologia i Reproducció de l’Hospital Universitari Dexeus). En cap cas lliurarem a terceres dades personals per a finalitats de màrqueting.
Les dades que són derivades del lloc (exemple: patrons de trànsit, usuaris registrats) són propietat de dexeus.com i tota l’anàlisi que es fa en base a aquestes dades és conduïda per dexeus.com.

Registre i cookies

Àrees del lloc dexeus.com poden ser accessibles només després de registrar-se. Atès que la verificació per confirmar si algú està autoritzat per accedir a continguts dins del lloc es realitza verificant el cookie durant la visita, cal acceptar els cookies pròpies o de tercers per permetre l’ús d’aquest lloc. No obstant, després de visitar dexeus.com, vostè té la llibertat d’esborrar aquest cookie del seu ordinador. Per al registre de l’ usuari, s’ utilitza una base de dades central de registre d’ usuaris.
La informació personal que vostè ens proveeixi ens permetrà oferir-li una informació d’usuari feta a la seva mesura que s’adapti a les seves necessitats i interessos. L’ anàlisi de dades relatives a les operacions del lloc serà conduït sense vinculació a dades personalment identificables tota vegada que sigui possible.

Dexeus.com compta amb mesures de seguretat per protegir la pèrdua, el mal ús i l’alteració de dades personals que són controlades per vostè. A més, recomanem encaridament no divulgar el seu nom d’usuari i contrasenya a ningú. Les dades de registre del lloc són emmagatzemades en un servidor segur que resideix darrere d’un tallafoc després d’arribar a dexeus.com. El tallafoc ha estat dissenyat per bloquejar l’accés a aquestes dades des de fora del lloc.
Tanmateix ha de recordar que Internet és un sistema públicament accessible. Cada vegada que la informació és posada a la seva disposició en línia, això és a risc seu, ja que podria perdre’ s en el camí o ser processada per tercers no autoritzats.

 

Declaració de cookies utilitzades

Necessari
Les cookies necessàries ajuden a fer que un lloc web sigui utilitzable en habilitar funcions bàsiques com la navegació per la pàgina i l’accés a àrees segures del lloc web. El lloc web no pot funcionar correctament sense aquestes cookies.
Nom Domini Finalitat Venciment Tipus
__smVID www.dexeus.com 1 month
YSC youtube.com YouTube session cookie. Session HTTP
__stid sharethis.com 1 year
__stidv sharethis.com 1 year
wpl_user_preference www.dexeus.com WP GDPR Cookie Consent Preferences 1 year HTTP
fpestid dexeus.com 1 year
lang cdn.syndication.twimg.com User language preference cookie. Session HTTP
__smToken www.dexeus.com Sumo functional cookie keeps authenticated users session token. 100 years HTTP

 

Màrqueting

Les cookies de màrqueting s’utilitzen per fer un seguiment dels visitants als llocs web. La intenció és mostrar anuncis que siguin rellevants i atractius per a l’usuari individual i, per tant, més valuosos per als editors i anunciants de tercers.

Nom Domini Finalitat Venciment Tipus
VISITOR_INFO1_LIVE youtube.com YouTube cookie. Session HTTP
GPS youtube.com Google advertising domain Session HTTP

 

Analytics

Les cookies d’anàlisi ajuden els propietaris de llocs web a comprendre com interactuen els visitants amb els llocs web recopilant i notificant informació de forma anònima.
Nom Domini Finalitat Venciment Tipus
_ga dexeus.com Google Universal Analytics long-time unique user tracking identifier. 2 years HTTP
_gid dexeus.com Google Universal Analytics short-time unique user tracking identifier. 1 day HTTP
_dc_gtm_UA-2291744-1 dexeus.com Session
_gat_UA-2291744-1 dexeus.com Session
IDE doubleclick.net Google advertising cookie used for user tracking and ad targeting purposes. 1 day HTTP
test_cookie doubleclick.net A generic test cookie set by a wide range of web platforms. Session HTTP

 

Preferències

Les cookies de preferència permeten a un lloc web recordar informació que canvia la forma en què es comporta o es veu el lloc web, com el seu idioma preferit o la regió en la qual es troba.

 

Tramesa de butlletins per e-mail

En el cas que vostè se subscrigui a butlletins via e-mail, cadascun dels missatges inclourà instruccions que expliquen com acabar amb la seva subscripció.